09.07.2020

Випадіння волосся та облисіння

 

 

Випадіння волосся – нормальне явище для кожної людини, але в межах 50-100 волосин у день. Якщо ж кількість значно більша, то слід звертатися до трихолога – на щастя, випадіння лікується. Також воно може бути не тільки естетичною проблемою, а й ознакою деяких захворювань, тому не слід нехтувати консультацією у лікаря.

 

 

Типи облисіння (алопеції)

 

1. Андрогенетична алопеція – ця форма виникає при вродженій підвищеній чутливості до андрогенів (чоловічих статевих гормонів). Чоловічий тип облисіння зазвичай супроводжується залисинами (або навіть повним облисінням), жіночий – порідінням волосся.

 

2. Дифузійна алопеція – виникає під час дії таких факторів:
  • ендокринні захворювання
  • прийом певних лікарських засобів
  • інфекційні захворювання
  • стрес
  • контакт з агресивними хімічними речовинами
  • порушення харчування (дефіцит білка, вітамінів, мінеральних речовин, зокрема заліза).

 

3. Вогнищева алопеція – цей тип характеризується випадінням у вигляді округлих вогнищ (гнізд) та вважається аутоімунним захворюванням. На розвиток вогнищевої алопеції впливають такі чинники: стрес, інфекційні хвороби, фізична травма, генетична схильність.

 

4. Рубцева алопеція – постійне пошкодження фолікулів, на місці яких потім формується сполучна тканина. Причиною можуть бути травми (механічні, променеві, термічні), інфекційні захворювання шкіри, новоутворення шкіри та дерматози (захворювання шкіри). 

 

 

Лікування випадіння

 

1. Після діагностики лікар призначає спеціальні препарати або процедури для лікування певного типу та стадії алопеції.

 

2. Пересадка волосся. Слід зазначити, що вона не впливає на швидкість розповсюдження захворювання, а лише надає тимчасовий естетичний ефект.

 

3. Комплекси вітамінів та мінералів. Слід приймати тільки після обстеження та здачі аналізів на рівень вітамінів в організмі. Зазвичай випадання волосся пов’язане з дефіцитом цинку, заліза, вітамінів групи В, біотину та вітаміну D.

 

4. Припинення або зменшення кількості таких процедур, як фарбування волосся, хімічна завивка, дреди, укладка, завивка або вирівнювання.

 

5. Лікувальні шампуні. Можуть допомогти при проблемах зі шкірою голови.

 

 

Бажаємо вам бути здоровими та красивими!

Блог